ODCINEK 6 - KRWIOPIJCY

"A gdy spłynie mrok wieczorny, typem staję się upiornym...", śpiewał kiedyś Wiesław Gołas. Tak i my, pogrążyliśmy się w mroku nocy, słuchając świszczącego złowrogo wiatru, skrzypiących desek podłogi - choć to prawdopodobnie wieka trumien - przy kapiących świecach, z osinowymi kołkami w roli zakładek i whisky z wodą święconą na podorędziu, zagłębiliśmy się w książki o wampirach, z wampirami w roli głównej i przez wampiry napisane... eee!?.. W każdym razie, Michał lubi bardziej realistyczne i, hm, naukowe podejście do tej tematyki, i dlatego sięgnął po cykl "Nekroskop" autorstwa Briana Lumleya - nie zapominajmy dodać, że "zwanego Ludlumem horroru" - zaś Rafał, wielki fan humorystycznego fantasy i science-fiction (i jak się okazuje romansu), zabrał się za trylogię "Love Story" Christophera Moore'a.

Poza tym, kiedy już uporamy się z Siłami Ciemności, pragniemy podzielić się z Wami kilkoma słowami o aktualnie czytanych książkach i jak zwykle zachęcić Was do rekomendowania swoich propozycji - wampirycznych bądź nie - oraz komentowania tego, coście usłyszyli w niniejszym odcinku.

Życzymy przyjemnego odsłuchu!

SPIS ZAWARTOŚCI:

00:00:45 - Wprowadzenie do odcinka.
00:04:49 - Kilka słów o książkach o wampirach, których w dzisiejszym odcinku omawiać nie będziemy ("Twierdza" Paula F. Wilsona, "Miasteczko Salem" Stephena Kinga).
00:08:01 - Cykl "Nekroskop" Briana Lumleya
00:33:51 - Trylogia "Love Story" Christophera Moore'a.
00:53:15 - Kilka słów o innych, aktualnie czytanych, bądź będących czytanymi wkrótce, książkach ("Kaktusy z Zielonej Ulicy" Wiktora Zawady, "Kuba znad Morza Emskiego" Natalii Roleczek, "Alternatywy 4 Przewodnik po serialu i rzeczywistości" Janusza Płońskiego, "Ciemny las" (Wspomnienie o przeszłości Ziemi, tom 2) Cixin Liu, "Planeta Spisek" Orsona Scotta Carda, "Pogromca Wampirów" Grahama Mastertona, cykl "Mroczna Wieża" Stephena Kinga).

Strona www: https://readersinitiative.podbean.com/#
Fanpage: https://www.facebook.com/readers.initiative/
Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/392355947823710/
Twitter: @rafal_readers
Email: readers.initiative@gmail.com
iTunes: https://goo.gl/FuTynA
YouTube: https://goo.gl/RbCWLQ
RSS: https://readersinitiative.podbean.com/feed/

Share | Download(Loading)