Witamy ponownie i zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka naszego podcastu poświęconego literaturze. W dzisiejszym odcinku postaramy odpowiedzieć na Wasze pytania, odnieść się do uwag i szerzej wypowiedzieć na zagadnienia, do poruszenia których zachęciliście nas w Waszych komentarzach po wyemitowaniu pierwszego epizodu READERS INITIATIVE.

Dzisiaj - zgodnie z sugestią jednej z Słuchaczek - pozwolimy sobie wypowiedzieć się nieco szerzej na temat jednej publikacji i to właśnie książce "LŚNIJ, MORZE EDENU" autorstwa Andrésa Ibáñeza poświęcona została większa część dzisiejszego odcinka. Rafał będzie gubił się w zeznaniach, sam nie do końca przekonany, czy powinien tę książkę polecać, czy odradzać, wskazując jednocześnie na motywy, które książkę hiszpańskiego prozaika wiążą z serialem fantastycznym "LOST". Natomiast Michał dociekał będzie, ile prawdy tkwi w hasłach reklamujących powieść, które wskazują na inspiracje autora książkami, takimi jak "Władca Much" Williama Goldinga i "Tajemnicza Wyspa" Julisza Verne'a.

Ponadto podzielimy się z Wami informacjami o aktualnie czytanych książkach i związanymi z nimi planami na temat kolejnego, trzeciego odcinka INICJATYWY CZYTELNICZEJ.

Zapraszamy do słuchania i komentowania, jak również dzielenia się z nami Waszymi literackimi odkryciami i polecania nam książek, które według Was zasługują na uwagę.

A w dzisiejszym odcinku:

00:00:01 - Odpowiedzi na komentarze, podziękowania i inne kwestie społecznościowe (o eBookach, audiobookach, czytaniu po angielsku i słuchaniu muzyki w trakcie czytania słów kilka)

00:21:30 - Zaczątek kącika "newsowego" w postaci naszych drobnych spekulacji na temat powstającej antologii opowiadań, bazujących na serialu "Black Mirror" Charliego Brookera

00:24:43 - KSIĄŻKA ODCINKA: "Lśnij, morze Edenu" Andrésa Ibáñeza

00:56:39 - Aktualnie czytane / zapowiedź kolejnego odcinka ("Młot i krzyż: Nowa historia Wikingów", Robert Ferguson; "Furia ludzi Północy. Dzieje Świata Wikingów" Philip Parker, cykl "Harda", Elżbieta Cherezińska; cykl "Wojny Wikingów" Bernard Cornwell)

Share | Download(Loading)