Witajcie Drodzy Słuchacze! Niech Was nie zwiedzie tytuł dzisiejszego odcinka. Nasz dzisiejszy gość, pisarz Michał Jan Chmielewski "zrobił", a właściwie napisał, co najmniej, dwie dobre rzeczy - są to znakomite powieści "Zrobiłbym coś złego", oraz "Złe" (a oprócz tego kilka naprawdę świetnych opowiadań, zebranych w zbiorze "Geniusze fantastyki"). W naszej audycji Michał ujawnia fakty i żródła inspiracji stojące za powstaniem jego książek, dzieli się swoimi planami i informacjami na temat aktualnie pisanych powieści, jak również pokrótce rekomenduje aktualnie czytane przez niego lektury.

Rozmowa pchnęła nas na tory - nomen-omen, wziąwszy pod uwagę pewne wątki z powieści "Zrobiłbym coś złego" - nostalgii i wspominek o wspaniałych latach naszej nieodżałowanej młodości i dzieciństwa, ku epoce gumy Turbo, muzycznych hitów pokroju "Coco-Jumbo", seriali "Czarodziejka z księżyca" i listy "30 Ton". Z niniejszej audycji dowiecie się o również o tym, że czasem to, co "złe", w naszym życiu może w efekcie doprowadzić do powstania fenomenalnej literatury!

Z Michałem J. Chmielewskim rozmawiał Rafał.

W odcinku wspominamy ponadto o następujących książkach:

"4 Pory Roku" i "To" Stephena Kinga
"Skazaniec" Krzysztofa Spadło
"Prowadź swój pług przez kości umarłych" - Olgi Tokarczuk
"Syreny z Broadmoor" - Jana Krasnowolskiego
"Zespół ojca" - Piotra Czerwińskiego

oraz...

"Jezus" Jamesa Martina.

Zapraszamy do słychania, komentowania i - nade wszystko - do zapoznania się z twórczością Michała (link do powieści "Zrobiłbym coś złego" znaleźć możecie poniżej - już dziś możecie przeczytać ją za darmo!). Miłego odsłuchu!

Tutaj możecie pobrać "Zrobiłbym coś złego" Michała J. Chmielewskiego - http://najpierwprzeczytaj.pl/ebook/203/zrobilbym-cos-zlego

...i tutaj również: http://www.ebooks43.pl/ksiazka,44,zrobilbym-cos-zlego.htm

Strona wydawcy pozostałych książek Michała J. Chmielewskiego: https://geniuscreations.pl/ksiazki/zle-michal-chmielewski/

Strona www: https://readersinitiative.podbean.com/#
Strona www BookBusters.audio:
https://bookbusters.audio/
Fanpage: https://www.facebook.com/readers.initiative/

Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/392355947823710/

Twitter: @rafal_readers
Email: readers.initiative@gmail.com
iTunes:
https://goo.gl/FuTynA
YouTube:
https://goo.gl/RbCWLQ
RSS: https://readersinitiative.podbean.com/feed/

Share | Download(Loading)